איתור נזילות מים המלצות שכדאי לבצע לפני הזמנת בעל מקצוע

בתי עסק, מבני ציבור מבנים פרטיים ושלל מוסדות ציבוריים, חשופים כולם לתקלות שונות ומורכבות פחות או יותר, למשל נזילות מים ובעיות אינסטלציה. תקלות הנוגעות לצנרת מי השתייה ולביוב שלנו, מחייבים אותנו לפעול מהר, שכן כל סממן לתקלה בתשתיות אלה, גם אם הוא נראה לנו קטן למראית עין (לדוגמה התחלה של רטיבות בתקרה), עשוי להעיד על סוגיה מורכבת, אשר עלולה להסב לנו נזק גדול בנכס, במידה ולא תקבל מענה מוקדם.

כדי שתוכלו לדעת לאילו סימנים כדאי לכם להתייחס וכיצד להגיב אליהם, המשיכו לקרוא את מאמר זה>>

איך לזהות נזילת מים בבית?

נזילות מים לרוב יופיעו במספר צורות עיקריות: רטיבות בתקרה ובקירות (עד לרמת הטפטוף מתמשך), שינוי בצבע הקיר, עובש וירקת. היעדר טיפול מקצועי מתמשך במקור הרטיבות/ דליפת המים, תוליד לכם תופעות הרסניות בנכס, כדוגמת: התרוממותם של מרצפות, נפיחות בקירות ובמקרים קיצוניים אף הרס יסודות במבנה, לדוגמה שלד המתכת של הנכס. בנוסף לכך, הצטברות תנאי לחות והתפתחות עובש כתוצאה מנזילה במערכת המים במבנה, עשויות לגרום לתחלואה ולדרדור מצב רפואי בעייתי קיים בקרב שוהי הנכס.

איתור נזילת מים המלצות - Leak Locket

מהן הסיבות הראשיות להתפתחות נזילות במבנים?

נזילות ודליפות מים עשויות להיוולד ממגוון סיבות ולהתפתח בנקודות רבות ברחבי המבנה. הסיבות השכיחות ביותר להתפתחות נזילות מים הן: פיצוצים בצנרת המים כתוצאה מבלאי מצטבר, איטום לא מספיק טוב בגג ובחלונות המבנה, מערכת אינסטלציה מיושנת וחלידה שמתחילה תהליך התפוררות, מרזבים חסומים ותקולים במבנה וברזי מים לא תקינים. כמובן שבעת ימים חורפיים- סוערים, בהם הגשם "מכה" חזק במבנה, הסיכוי להיווצרות בעיות הקשורות לבלאי באיטום המבנה – עולה ואיתו החשש לנזילות מים.

אז עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם: מה אעשה אם איתרתי בנכס שלי את אחד מביטויי נזילת המים שתיארנו קודם לכן? התשובה היא פשוטה ומורכבת ל-2 חלקים:

  1. החזיקו בנכס מערכת לגילוי נזילות ומניעת הצפות מים מערכות אלה, כמו שאנו בחברת Leak Locket מייצרים ומשווקים בהצלחה כבר מספר שנים, יודעות להתריע באמצעות שדר אלחוטי, על נזילת מים שזוהתה בחללים המרכזיים במבנה (בהם מוצב גלאי ההצפה המתממשק אל המחשב הראשי של המערכת) ולשלוח לכם את ההתרעה ישירות למכשיר הטלפון החכם שלכם. בנוסף, יודעת המערכת שלנו, לסגור באופן אוטומטי את ברז המים הראשי במבנה, כדי למנוע הצפה הרסנית שתגרור אתכם להוצאות ענק.
  2. קראו למומחה מתחום האינסטלציה (איתור מקור וסיבת הנזילה וטיפול בבעיה) ובמידת הצורך גם לקבלן שיפוצים (תיקון ליקויים ובלאי במבנה, למשל באיטום הגג והקירות במבנה)-  האינסטלטורים ("שרברבים" בעברית תקנית) המומחים של ימינו, אמורים לדעת לאתר נזילות ואת מקור הבעיה באמצעות מכשור אלקטרוני מתקדם כמו מצלמה תרמית ומצלמות בעלות צינור סיב אופטי – עובדה שאמורה להסיר דאגה מליבכם בכל הנוגע להרס קירות בנכס בידי איש המקצוע המגיע אליכם לאתר מקור הדליפה בקו המים שלכם. אם עד לפני שני עשורים, האינסטלטור שהגיע לנכסכם, היה נדרש לשבור קירות כדי למצוא את מקור הנזילה, אזי שהיום אין סיבה לנהוג כך בשלב הראשוני של איתור מקור בעיית הנזילה.

איתור נזילות מים המלצות לאנשי מקצוע בתחום

כמו במרבית התחומים בחיים המודרניים, ניתן וכדאי מאוד לבצע מחקר מקדים אודות האינסטלטור שאנו מבקשים לשכור את שירות האיתור נזילה ממנו. אז אם יש לכם שם של מומחה בתחום, שקיבלתם ממישהו קרוב אליכם שאתם סומכים על דעתו, לכו על זה.

אך מה קורה במקרים בהם לא קיבלתם המלצה "מפה לאוזן" אודות אינסטלטור כלשהו? במקרה זה, פתחו את דפדפן האינטרנט שלכם וחפשו אחר אתרי פורטלים ופורומים של אנשי מקצוע בכלל ("איזי", "מידרג", "המקצוענים" וכדומה) ושל אינסטלטורים בפרט (https://best-plumbers.com וכדומה). באתרים אלה, עליכם לחפש אחר המלצות (לא ממקור של מודעות בתשלום) הכוללות בתוכן כמות גדולה של חוות דעת חיוביות ומפורטות (איזה סוג עבודה עשה בעל המקצוע בביתם, רמת המקצועיות שלו, איכות השירות והתנהגותו). גם חיפוש רנדומלי במנוע החיפוש של גוגל ודומיו, עשוי להוביל אתכם לבעל המקצוע הטוב שאתם מחפשים וגם אז ההמלצות שפירטנו על איך לבדוק שהאדם מקצועי ומתאים לכם, חלות כאן. ברגע שיש לכם שם על הפרק, התקשרו אליו ותקבלו אינדיקציה לגבי רמת השירותיות שלו והתמחור שהוא עשוי לגבות מכם על עבודת זיהוי נזילת המים.